CZ EN DE RU

World of Insulators

...Your Insulators Partner

Zpět

Transformátorové průchodky

Počet shlédnutí: 3341

Přenos elektrické energie se neobejde bez zařízení, která umožňují zvyšovat nebo snižovat elektrické napětí v rozvodných sítích. Těmito zařízeními jsou tzv. transformátory – netočivé elektrické stroje, které mění střídavé napětí z jedné hodnoty na hodnotu vyšší nebo nižš

Transformátorové průchodky

Při přenosu přibližně stejného výkonu z primárního na sekundární obvod se mění také hodnoty proudů. Tím je umožněn v elektrických soustavách přenos elektrické energie velmi vysokých výkonů na velkou vzdálenost při relativně přijatelných ztrátách. Ztráty na přenosových nebo distribučních linkách jsou tím menší, čím menší jsou proudy, tzn., čím vyšší jsou hodnoty napětí. K tomuto se zpravidla používají trojfázové transformátory.

Důležitým prvkem transformátoru mimo jiné (jádra, olejové chladiče, Buchholzova ochrana, apod.) jsou též transformátorové průchodky, přes něž jsou vyváděny ven z transformátoru vinutí.

Transformátorová průchodka je tvořena dutým porcelánovým tělesem, přičemž plocha jejího povrchu je zvyšována počtem stříšek nebo velikostí průměru stříšek. Celý povrch porcelánového tělesa je glazován sklovitou vrstvou. Prostor mezi izolačním tělesem a svorníkem nebo trubkou je naplněn transformátorovým olejem, který zajišťuje a zvyšuje izolační schopnost průchodky.

Transformátorové průchodky jsou vyráběny dle příslušných mezinárodních nebo národních norem a/nebo dle požadavku zadavatele na danou napěťovou hladinu, amperáž, povrchovou dráhu nebo délku olejové části průchodky. V praxi se nejlépe osvědčily porcelánové průchodky od renomovaných evropských výrobců.

Košík

Přihlášení

Flag Counter

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info