CZ EN DE RU

World of Insulators

Your Insulators Partner

Zpět

Transformátorové průchodky

Počet shlédnutí: 4025

Přenos elektrické energie se neobejde bez zařízení, která umožňují zvyšovat nebo snižovat elektrické napětí v rozvodných sítích. Těmito zařízeními jsou tzv. transformátory – netočivé elektrické stroje, které mění střídavé napětí z jedné hodnoty na hodnotu vyšší nebo nižš

Transformátorové průchodky

Při přenosu přibližně stejného výkonu z primárního na sekundární obvod se mění také hodnoty proudů. Tím je umožněn v elektrických soustavách přenos elektrické energie velmi vysokých výkonů na velkou vzdálenost při relativně přijatelných ztrátách. Ztráty na přenosových nebo distribučních linkách jsou tím menší, čím menší jsou proudy, tzn., čím vyšší jsou hodnoty napětí. K tomuto se zpravidla používají trojfázové transformátory.

Důležitým prvkem transformátoru mimo jiné (jádra, olejové chladiče, Buchholzova ochrana, apod.) jsou též transformátorové průchodky, přes něž jsou vyváděny ven z transformátoru vinutí.

Transformátorová průchodka je tvořena dutým porcelánovým tělesem, přičemž plocha jejího povrchu je zvyšována počtem stříšek nebo velikostí průměru stříšek. Celý povrch porcelánového tělesa je glazován sklovitou vrstvou. Prostor mezi izolačním tělesem a svorníkem nebo trubkou je naplněn transformátorovým olejem, který zajišťuje a zvyšuje izolační schopnost průchodky.

Transformátorové průchodky jsou vyráběny dle příslušných mezinárodních nebo národních norem a/nebo dle požadavku zadavatele na danou napěťovou hladinu, amperáž, povrchovou dráhu nebo délku olejové části průchodky. V praxi se nejlépe osvědčily porcelánové průchodky od renomovaných evropských výrobců.

Košík

Přihlášení

Flag Counter
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení