CZ EN DE RU

World of Insulators

Your Insulators Partner

Zpět

TOP 10 Výhod porcelánových izolátorů

Počet shlédnutí: 2778

Každá aplikace a prostředí si žádá jiný materiál izolátoru. Připravili jsme pro Vás souhrn těch nejvýznamnějších výhod porcelánových izolátorů. Některé jsou všeobecně známé a přijímané, některé mohou být pro Vás nové a něčím přínosné. Budeme rádi, pokud najdete argumenty pro aplikaci právě toho vašeho izolátoru.

TOP 10 Výhod porcelánových izolátorů

1. Keramický izolátor při likvidaci není nebezpečným odpadem
Je vyroben z přírodních surovin pouhým smícháním a výpalem, může být ukládán na skládkách pro ostatní odpad. Možno použít jako druhotnou surovinu při výrobě dalších produktů.

2. Elektrická pevnost porcelánu je vyšší ve srovnání s polymerem: 25+ kV/mm oproti 20 kV/mm u polymeru
Keramický izolátor v suchém stavu jako elektrický izolant má lepší elektrické vlastnosti než polymer, při typových elektrických zkouškách dosahuje lepších výsledků a má tedy vyšší životnost z pohledu zatížení elektrickými výboji a jinými elektrickými přechodovými ději.

3. Keramický izolátor má prokazatelně vyšší odolnost proti degradaci povrchu, nepodléhá při výbojích degradaci a zuhelnatění, vodivá stopa se vytváří velice pomalu ve srovnání s povrchem kompozitního izolátoru
Vysoká tepelná odolnost a pevnost, keramika odolává teplotám do 1000°C, do těchto teplot je povrch odolný proti jakékoli degradaci. Povrch je stabilní vůči vlivům UV záření.

4. Keramický materiál je odolný vůči hlodavcům, termitům, ptákům či další zvěři, která dokáže narušit polymerní materiály
Povrch izolátoru je vysoce sklovitý a tvrdý, v těchto případech odolný chutím fauny.

5. Keramický izolátor má široké použití: spínače, odpojovače, přístrojové transformátory, kondenzátory, průchodky i s extrémní povrchovou dráhou, atypické izolátory (filtry)
Z důvodu vysoké plasticity při obrábění, možnosti přesného broušení a poměrně snadného tmelení či lepení s výbornými mechanickými vlastnostmi je možné vytvářet při obrábění mnoho tvarů a ty následně použít pro jakékoli aplikace.

6. Keramický izolátor je vhodný pro extrémní změny prostředí horko/chlad. Je vhodný pro prašné, slané a vlhké prostředí, či kombinace všech
Lepší schopnost samočištění v oblastech s vysokým znečištěním z důvodu vysoce hladkého povrchu. Vykazuje stabilní výsledky při výbojích a zkratech v tomto prostředí, je vysoce odolný proti korozi jak v kyselém, tak i zásaditém prostředí.

7. Keramický izolátor nepodléhá poruchám v interface keramika x armatura
Spojení keramického izolátoru s litinovou či hliníkovou armaturou za použití klasických tmelů je odolné vůči přechodovým elektrickým dějům při výboji či koroně.

8. Keramický materiál má velmi vysokou mechanickou pevnost v tlaku a tvrdost
Bez externího zásahu je keramický izolátor nedeformovatelný. Garance vysoké životnosti přesahující 40 let. Při mnoha aplikacích má dlouhodobé reference z provozu od uživatelů.

9. Design přizpůsoben prostředí
Schopnost vytváření mnoha tvarů při obrábění, při glazování možno použít širokou škálu odstínů barev dle požadavků spotřebitele, například šedé nebo sky blue.

10. Keramický izolátor je hezčí
Má nadčasový design.

Košík

Přihlášení

Flag Counter
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení