CZ EN DE RU

World of Insulators

Your Insulators Partner

Zpět

Raschigovy kroužky

Počet shlédnutí: 5076

Raschigovy kroužky jsou jednou z nejobvyklejších náplní destilačních a absorpčních kolon. Zjednodušeně jde o krátké silnostěnné trubky s délkou zhruba 1,5násobek průměru. Vyrábějí se z materiálů, které se chemicky nemění účinkem v koloně se nacházející směsi. Nepolévaná keramika je jedním z typických materiálů, ze kterých jsou raschigovy kroužky vyráběny.

Raschigovy kroužky

Metoda frakční destilace organických látek v koloně s keramickými kroužky byla poprvé navržena Německým chemickým inženýrem a průmyslníkem Frydrichem Raschigem v roce 1890.

Charakteristický rozměr kroužků se volí s ohledem na průměr kolony a počet přerozdělovacích přepážek. Kolona velkého průměru vyžaduje velké Raschigovy kroužky. Kapalná fáze má v koloně tendenci pohybovat se spíše po okraji než středem náplně. Čím menší kroužky se použijí, tím dříve se kapalná fáze při svém toku dolů kolonou dostane k okraji (vnitřním obvodu) kolony, zatímco střed zůstane "suchý". Aby se tomuto nežádoucímu jevu předešlo, je potřeba volit náplň s dostatečným charakteristickým rozměrem a dostatečné množství přerozdělovacích přepážek.

V současné době se na trhu objevují i jiné typy kroužků, například Pallové kroužky či kroužky Berla. Ale Raschigovy kroužky mají tu výhodu, že jsou nízkonákladové a poměrně snadno se dají vyrobit. A právě proto jsou Raschigovy kroužky nepostradatelným pomocníkem v každém technologickém procesu, kde se používají kolony.

Košík

Přihlášení

Flag Counter
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení