CZ EN DE RU

World of Insulators

Your Insulators Partner

Zpět

Mlecí tělesa

Počet shlédnutí: 3719

Mlecí koule jsou keramická tělesa, která se v keramickém průmyslu používají jako mlecí elementy v náplni mlecích bubnů například při mletí keramických surovin nebo barevných pigmentů. Jsou vyrobeny z tvrdého křemičitého materiálu nebo z hlinitého porcelánu s obsahem Al203.

Mlecí tělesa

Požadovaného granulometrického složení keramické směsi se dosahuje nejčastěji různými způsoby mletí výchozích složek nebo směsi. Účinným a nejužívanějším způsobem přípravy keramické směsi je společné mletí v bubnovém mlýnu na mokré mletí, mletá směs je ve vodní suspenzi.
Mlecí bubny jsou vyzděny různými druhy vyzdívek. Při mletí je třeba počítat s určitým omelem vyzdívky mlýna a otěrem mlecích těles a tedy i kontaminací mleté směsi.
Optimální zaplnění mlýna mlecími tělesy je cca 50-55% jeho objemu. Celková náplň mlýna (mlecí tělesa + melivo + voda) nesmí při normálním režimu mletí zaplnit více jak 80% objemu mlýna.
Mletí se uskutečňuje tím, že koule, které jsou přitlačovány odstředivou silou k vnitřní stěně mlýna, jsou vynášeny v závislosti na jeho otáčkách do určité výše, odkud padají na melivo a zbylá mlecí tělesa.
Mlecí koule se při mletí v bubnovém mlýnu mohou v závislosti na otáčkách pohybovat v režimech kaskádním a kataraktním.
Ke kaskádnímu režimu dochází při nízkých otáčkách nebo při malém naplnění. Mletí se uskutečňuje hlavně třením meliva mezi mlecími tělesy a povrchem mlýna.
Ke kataraktnímu režimu mletí dochází při otáčkách, které se blíží kritickým a při naplnění mlýna mlecími tělesy vyšším než 50% jeho objemu. Mletí probíhá hlavně nárazem a zintenzivňuje se zvýšením hmotnosti mlecích těles. Je vhodný zejména pro hrubé mletí.
Při vypouštění umleté suspenze z mlýna je třeba zajistit její prolití vhodným sítem.

Elektroporcelán Louny vyrábí mlecí koule z hmot C110 a C130 dle EN 60672 , v různých velikostech a používá tento mlecí materiál i při výrobě vlastních keramických hmot pro elektrické izolátory.

Košík

Přihlášení

Flag Counter
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení